رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان خبرداد؛

سومین فراخوان دعوت به همکاری متقاضیان حق التدریس در مراکز آموزشی غیردولتی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی (دی ماه ۹۸) آغاز شد

۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۷ کد : ۴۷۸۸۷ اخبار زیرنویس
تعداد بازدید:۴۴۰۲
سومین فراخوان دعوت به همکاری متقاضیان حق التدریس در مراکز آموزشی غیردولتی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی (دی ماه ۹۸)
سومین فراخوان دعوت به همکاری متقاضیان حق التدریس در مراکز آموزشی غیردولتی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی (دی ماه ۹۸) آغاز شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان، دکتر امیر احمد دهقانی رئیس دانشگاه  از سومین فراخوان دعوت به همکاری متقاضیان حق­التدریس دانشگاه جامع علمی-کاربردی خبر داد.

امیر احمد دهقانی اعلام کرد؛ با استعانت از درگاه خداوند متعال، دانشگاه جامع علمی کاربردی به منظور تامین مدرسان آموزشی مراکز آموزشی علمی کاربردی تحت نظارت دانشگاه از بین افراد متخصص، مجرب، بومی و ساکن واجد شرایط، در رشته های مورد نیاز براساس شرایط مندرج در متن این فراخوان دعوت به ثبت نام می‌نماید.

 دکتر دهقانی ضمن اعلام این خبر افزود؛ ملاک ثبت نام متقاضیان در فراخوان، تکمیل فرم های سامانه، پرداخت وجه اولیه ثبت نام و اخذ کد رهگیری از سامانه جامع جذب و مدرسان می ­باشد و پس از دریافت کد مدرسی، تدریس مدرس مستلزم پذیرش و اعلام نیاز مراکز آموزش علمی کاربردی است و دانشگاه هیچگونه تعهدی در این خصوص ندارد؛ تاکید نمود؛ بدیهی است ثبت نام در سامانه هیچگونه حقی را برای بکارگیری به صورت حق­التدریس برای متقاضیان ایجاد نمی­کند بلکه پس از طی شدن فرآیند جذب و تأیید نهایی صلاحیت­ علمی و عمومی متقاضیان توسط هیأت اجرایی جذب دانشگاه، کد مدرسی به عنوان مجوز تدریس در مراکز آموزش علمی کاربردی غیردولتی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی صادر می گردد.

 

 سومین فراخوان دعوت به همکاری متقاضیان حق­التدریس دانشگاه از ثبت نام از 8 دی ماه 98 لغایت 21 دی ماه 98. جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس ذیل مراجعه نمایید.

علاقمندان واجد شرایط، برای کسب اطلاع از عناوین رشته‌های تحصیلی مورد نیاز و سایر شرایط شرکت در این فراخوان
می ‌توانند از تاریخ 08/10/98 لغایت 21/10/1398 به سامانه جامع جذب و مدرسان به آدرس https://jam.uast.ac.ir مراجعه و پس از مطالعه دقیق مفاد متن فراخوان حاضر نسبت به انجام مراحل ثبت نام، اقدام نمایند.

 

الف: شرایط پذیرش

  1. شرایط عمومی:

 الف- اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی

ب- تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی

ج- تعهد و اعتقاد به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

 

 

د- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

هـ- نداشتن سابقه کیفری و عدم محرومیت از تمام یا بعضی از حقوق اجتماعی که مستلزم محرومیت از تدریس باشد.

و- عدم اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان

ز- عدم اشتهار به فسق و عمل به مناهی اخلاقی و اعمال و رفتار خلاف حیثیت و شرافت و شئون شغلی.

ح-.اتمام خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت قانونی (تا تاریخ اعلام فراخوان 07/10/98)

ط- تقوای دینی و التزام عملی به احکام اسلام (انجام واجبات و پرهیز از محرمات).

ی- عدم وابستگی به احزاب وابسته به رژیم گذشته، فراماسونری و عضویت در ساواک، عدم هواداری و عضویت در گروهک های معاند و الحادی، عدم عضویت در احزاب و سازمان­ها و فرقه های وابسته به بیگانه و نداشتن سابقه تبلیغ موثر به نفع دولت­های بیگانه یا مکاتب ضد اسلامی.

ک- تایید صلاحیت های علمی و عمومی داوطلبان در هیات های اجرایی جذب دانشگاهها و هیات های مرکزی جذب وزارت متبوع طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی.

تبصره 1: اقلیت های دینی رسمی مندرج در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از بند (ج) مستثنی بوده ولی باید عملاً متدین به ادیان خود باشند و در جامعه اسلامی در مقام تجاهر به فسق بر نیایند.

  1. شرایط اختصاصی:

- دارا بودن شرایط سنی حداقل 28 و حداکثر 70 سال تا تاریخ فراخوان، متولدین بعد از 01/01/1328 و قبل از 30/12/1370 مجاز به شرکت در این فراخوان نمی­باشند.

متقاضیان حق­التدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی علاوه بر دارا بودن شرایط کلی و عمومی می­بایست واجد شرایط اختصاصی زیر نیز باشند:

- دارا بودن مدرک دکتری یا کارشناسی ارشد مرتبط

- حداقل معدل  برای دوره کارشناسی ارشد و دکتری حرفه­ای و دکتری تخصصی16 می‌باشد. در سایر موارد معدل های A  و B   و معدل های 4 و 3 قابل قبول می باشد.

-رشته تحصیلی متقاضی باید در دو مقطع آخر تحصیلی همخوانی داشته باشد.

 

- دارندگان مدرک کمتر از کارشناسی ارشد یا مدارک معادل مجاز به ثبت نام نبوده و پرونده این قبیل افراد بررسی نمی‌شود.

-  دارندگان مدارک دوره های تحصیلی الکترونیکی، غیرحضوری یا مجازی مجاز به ثبت نام نبوده و پرونده این قبیل افراد بررسی نمی گردد.

ب: نحوه ثبت‌نام و توصیه‌ها

  1. زمان ثبت نام اولیه:

1- متقاضیان واجد شرایط عمومی و اختصاصی  از تاریخ 08/10/1398 لغایت 21/10/1398 با مراجعه به سامانه جامع جذب و مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی و اطلاع از عناوین دروس­ مورد نیاز مراکز آموزشی استان محل سکونت، به آدرس https://jam.uast.ac.ir می‌توانند نسبت به ثبت تقاضای تدریس، اقدام نمایند.

2- هزینه ثبت نام و بررسی اولیه پرونده تمامی متقاضیان مبلغ 200.000 ریال می‌باشد. هریک از متقاضیان پس از احراز شرایط اولیه مبلغ 500.000 ریال بابت هزینه بررسی پرونده و طی فرآیند جذب ( مرحله دوم) پرداخت می نماید.

توضیحات، توصیه ها و مراحل ثبت نام

1- توصیه می‌شود متقاضیان قبل از ثبت نام نسبت به مطالعه دقیق شرایط فراخوان در سامانه و آماده نمودن فایل الکترونیکی کارت ملی، صفحات شناسنامه، مدرک تحصیلی دو مقطع آخر، ریز نمرات، کارت پایان خدمت و یا معافیت (مخصوص آقایان) اقدام کنند.

2- متقاضیان تدریس پیش از انتخاب گروه درس آموزشی خود، از بین گروه درس­های مندرج در فراخوان، می­بایست نسبت به مطالعه سرفصل دروس برنامه­های درسی علمی کاربردی ذیربط و تطبیق شرایط مجاز برای مدرس آن درس با مدارک تحصیلی خود، اطمینان حاصل نمایند و برای اطلاع از سرفصل دروس، به پرتال رسمی دانشگاه جامع علمی کاربردی، به آدرس https://www.uast.ac.ir (منوی آموزش سرفصل برنامه های مصوب) مراجعه کنند.

3- ثبت درخواست در سامانه ثبت نام، به آدرس https://jam.uast.ac.ir در یکی از گروه درس­های اعلام شده و پرداخت هزینه ثبت نام اولیه و دریافت کد رهگیری.

4- متقاضیان پس از پایان مهلت ثبت نام می توانند، جهت اطلاع و پیگیری از وضعیت بررسی اولیه پرونده خود، به سامانه جامع جذب و مدرسان به آدرس https://jam.uast.ac.ir مراجعه و در صورت مشاهده وضعیت احراز شرایط اولیه نسبت به بارگذاری مدارک و مستندات تکمیلی و واریز وجه مرحله دوم در سامانه مذکور اقدام نمایند.

5- در مرحله دوم اسکن و بارگذاری تصاویر تمامی مدارک و مستندات مورد نیاز اعلام شده در سامانه، برای ثبت درخواست الکترونیکی، ضروری است.  فقط مدراک بارگذاری شده در سامانه در روز مصاحبه ارزیابی خواهد شد.  در روز مصاحبه متقاضیان باید اصل مدارک و مستندات بارگذاری شده را به صورت فیزیکی و در قالب کلیربوک مطابق با جدول شماره یک (پیوست) ارائه نماید. 

6- هرگونه مغایرت اطلاعات وارد شده با مستندات ارسالی منجر به لغو درخواست متقاضی در هر مرحله از بررسی خواهد شد.

7- شرکت در مصاحبه علمی کارگروه­های تخصصی در زمان مقرر اعلام شده از سوی دانشگاه الزامی است. بدیهی است عدم شرکت متقاضی در زمان تعیین شد به منزله انصراف تلقی و پرونده وی از دستور کار خارج خواهد شد و هیچگونه اعتراضی در این خصوص مورد پذیرش نخواهد بود.

8- برای افرادی که در شرایط برابر و مساوی در بررسی ها قرار گیرند، اولویت جذب و بکارگیری  با متقاضی بومی همان استان خواهد بود.

9- متقاضیان ملزم به پیگیری و اخذ اطلاعات لازم ( از قبیل نیاز به ویرایش مستندات بارگذاری شده، زمان مصاحبه و سایر موارد) در خصوص فرآیند بررسی پرونده و نتایج هر مرحله، ازطریق سامانه جامع جذب و مدرسان می­باشند.

10- متقاضی پس از اعلام رای نهایی هیات اجرایی جذب دانشگاه مبنی بر عدم احراز صلاحیت شرایط همکاری می‌تواند برای یک بار تقاضای تجدید نظر خود را از طریق سامانه و براساس فرآیند تعریف شده مندرج در سامانه ثبت کند. نتایج تجدید نظر پس از انجام تشریفات قانونی و الزامات حقوقی از طرف دانشگاه در بازه زمانی تعیین شده اعلام خواهد شد.

11- مدارک ناقص به هیچ عنوان قابل بررسی نبوده و هیچ مدرکی پس از بازه زمانی تعیین شده ثبت نام، قابل پذیرش نمی­باشد.

12-پذیرفته شدگان قبل از اخذ مجوز به تدریس موظف به شرکت در کارگاه آموزشی دوره تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی (مختص متقاضیانی که صلاحیت علمی و عمومی آنها در مراحل قبل، به تایید مراجع مربوطه، رسیده باشد)، می باشند.

گروه درس

ظرفیت کل

گرگان

گنبد

موسیقی

8

8

0

دام و طیور

7

5

2

امور زراعی و باغبانی

6

4

2

خدمات مهمانداری و گردشگری

6

6

0

دامپزشکی

5

4

1

تبلیغات و امور مذهبی

4

4

0

تربیت بدنی و علوم ورزشی

4

4

0

خدمات حقوقی و قضائی

4

1

3

صنایع- کنترل و تضمین کیفیت

4

2

2

مددکاری اجتماعی و بهزیستی

4

2

2

هنرهای تجسمی- عکاسی

4

3

1

برق-صنایع توزیع و انتقال

3

1

2

چاپ و نشر

3

3

0

زبان و ادبیات عرب

3

2

1

زیست شناسی

3

2

1

شیمی

3

2

1

صنایع غذایی

3

2

1

طراحی و دوخت لباس و پارچه

3

2

1

فناوری اطلاعات- خدمات پشتیبانی اطلاعات

3

2

1

کتابداری

3

3

0

معماری و شهرسازی

3

2

1

بهداشت، ایمنی و محیط زیست

2

1

1

تعلیم و تربیت

2

1

1

دفاع مقدس

2

1

1

روانشناسی

2

1

1

ریاضی و آمار

2

1

1

مکانیک- خودرو

2

1

1

ارایش و پیرایش

1

0

1

جامعه شناسی

1

1

0

حوزه سلامت

1

1

0

خدمات بیمه

1

1

0

مکانیک

1

1

0

هنرهای نمایشی- گریم

1

1

0

 


نظر شما :