آئین بزرگداشت مقام دانشجو در مرکزآموزش علمی – کاربردی دادگستری کل استان گلستان برگزار شد

آئین بزرگداشت مقام دانشجو در مرکزآموزش علمی – کاربردی دادگستری کل استان گلستان برگزار شد

۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۶ کد : ۴۷۴۶۳ اخبار زیرنویس
تعداد بازدید:۵۸۸
با فرارسیدن ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۸ آئین بزرگداشت مقام دانشجو با حضور دکتر هادی هاشمیان رئیس دادگستری کل استان گلستان، دکتر امیراحمد دهقانی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان، حجت الاسلام و المسلمین سید رضا سید حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان، حجت الاسلام و المسلمین مزیدی سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری کل استان گلستان و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در سالن اجتماعات مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری کل استان گلستان برگزار شد.
آئین بزرگداشت مقام دانشجو در مرکزآموزش  علمی – کاربردی دادگستری کل استان گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان، آئین بزرگداشت مقام دانشجو در سالن اجتماعات مرکز آموزش علمی  کاربردی دادگستری کل استان گلستان برگزار شد، در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین مزیدی سرپرست مرکز آموزش دادگستری استان گلستان ضمن عرض خیر مقدم  به  نقش بی بدیل دانشجویان در نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و خاطرنشان شد؛ جایگاهی که امروز دانشجویان دارند حاصل به خون کشیده شدن دانشجویان شهید در 16 آذر سال 32 می باشد .

وی در ادامه گزارشی از فعالیت ها و امکانات مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری کل استان ارائه کرد و از حمایت ها و پیگیری های دلسوزانه، دکتر هادی هاشمیان رئیس دادگستری کل استان گلستان و دکتر امیر احمد دهقانی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان، جهت ارتقاع و بهبود کیفیت آموزش در مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری تشکر و قدر دانی نمود.

درادامه  دکتر هادی هاشمیان رئیس دادگستری کل استان گلستان، در جمع  دانشجویان و مدرسان  مرکز، با تاکید بر وجهه پررنگ استکبارستیزی روز دانشجو افزود: برنامه ها و فضاسازی های دشمنان هر روز بر سر جوانان ما فرود می آید و اگر دانشجویان ما به وظیفه و رسالت خود پی نبرند و عمل نکنند خواهند باخت.

هاشمیان خاطرنشان کرد: در چهاردهه گذشته افرادی بودند که ابتدا در مسیر بودند اما در ادامه با دور شدن از  ولایت، عاقبت بخیر نشدند و افزود: دانشجویان با مطالبه گری می توانند مسئولان را به تکاپو وحرکت در مسیر توسعه پیش  ببرند.

در ادامه این مراسم دکتر امیر احمد دهقانی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان ضمن عرض تسلیت فرارسیدن رحلت حضرت معصومه(س) و گرامیداشت 16 آذر بزرگداشت مقام دانشجو با بیان اینکه؛ دانشجویان آینده سازان کشور هستند و آینده جامعه در دستان آنها رقم خواهد خورد  اظهار کرد:  دانشجویان در به ثمررسیدن انقلاب اسلامی نقش مهمی داشتند،  نقش‌آفرینی دانشجویان یکی از راهکارهای  مهم ضروری برای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی است.

دکتر دهقانی تاکید نمود؛ دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی به عنوان  یکی از دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری محسوب می‌شود و دانشجویان نیز باید در راستای اهداف دانشگاه که از دانشگاه های نسل سوم است با مهارت آموزی به این سمت حرکت کنند، تا بتوانند در تمام عرصه ها افتخار آفرین کشور باشند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان انتظار ما از دانش آموختگان این دانشگاه این است که از مهارتی که آموزش دیده اند، برای ایجاد اشتغال برای خود و دیگران و رفع مشکلات کشور استفاده کنند و همچنین در یک محیط کاملا پر نشاط علمی مطالبه گر باشند.

در این مراسم امیر احمد دهقانی خبرهای خوبی هم برای دانشجویان داشت؛ خبر اول این که امسال به یاری خداوند مجوز بررسی و صدور تک درس های مهارتی به استان واگذار شد، و از این پس می توانیم تک درس های مهارتی شغل محور مورد نیاز منطقه را در دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان، بررسی، مصوب و برگزار نماییم و خبر دوم که بهتر از اولی است، یکی از برنامه‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی برای دانشجویان این است که افرادی که در مراکز نوآوری و مراکز رشد اقدام به تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان می‌کنند می‌توانند از تسهیلات دانشگاه با کارمزد ۲ درصد برای راه‌اندازی کسب و کارهای نوظهور استفاده کنند، با توجه به این موضوع دانشجویان باید یأس و نا امیدی را کنار گذاشته و در جهت پیشرفت استان و کشور عزیزمان گام بردارند.

در خاتمه دکتر دهقانی ضمن قدردانی از ریاست کل دادگستری کل استان گلستان جهت مساعدت و امضاء تفاهم نامه مشترک بین دادگستری کل استان گلستان و مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری گلستان اعلام کرد دانشجویان می توانند با هماهنگی لازم از ظرفیت های شعب شورای حل اختلاف استان برای گذراندن دوره های کاربینی، کارورزی استفاده نمایند.

در پایان مراسم بزرگداشت مقام دانشجو، جلسه پرسش و پاسخ بین دانشجویان و روسای دادگستری کل و دانشگاه علمی کاربردی استان برگزار شد و  از دانشجویان ممتاز تجلیل به عمل آمد.

 

 


نظر شما :