مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان برگزار شد

۲۷ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۰ کد : ۱۹۲۰۳ اسلایدر اخبار
تعداد بازدید:۱۲۶
مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان، روز چهارشنبه مورخ 26 آبان ماه 1395 در سالن رشد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان مراسم تکریم و معرفه سرپرست دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان با حضور دکتر بدری، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، دکتر نجفی نژاد، ریاست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، مهندس قدمنان، مدیرکل دفترآموزش، پژوهش و فناوری اطلاعات استانداری گلستان، مهندس مهیمنی، مشاور استاندار در امور رسانه ، صفایی، مشاور جوان استاندار، روسا و مدیران سازمانها و دستگاه های اجرایی استان، روسای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی استان و روسای مراکز آموزش علمی-کاربردی استان گلستان، برگزار گردید. در ابتدای مراسم دکتر نجفی نژاد، ریاست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، ضمن عرض خیرمقدم و تسلیت اربعین اباعبدالحسین(ع) با اشاره به اینکه ما یک کشور در حال توسعه و دارای نیروی های جوان زیادی هستیم ، عنوان نمود باید در جهت بکارگیری و استفاده درست از این نیروی انسانی تلاش کنیم و یک راه درست این مسئله بحث آموزش های مهارتی است. دکتر نجفی نژاد،  بخش قابل توجهی از آموزش های مهارتی را وظیفه دانشگاه جامع علمی کاربردی دانست . ایشان همچنین افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی با برنامه ریزی گسترده و همت و تلاش بخش های مختلف دانشگاه و واحد های استانی می تواند در توسعه اقتصادی کشور  نقش اساسی داشته باشد. وی با اشاره به بکارگیری این نیروی عظیم در جهت توسعه کشور عنوان کرد: انشاالله شاهد این باشیم که جوانان ما دغدغه ای بنام شغل نداشته باشند و بتوانند با کسب مهارت زمینه کسب درآمد و رفا مناسب را برای خود فراهم کنند و نهایتا این امر منجر به توسعه کلان کشور گردد. ایشان در پایان ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای دکتر دهقانی، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان، از زحمات دکتر برزعلی، تشکر و برای ایشان آرزوی توفیق روز افزون کردند.

 مهندس قدمنان، مدیرکل دفترآموزش، پژوهش و فناوری اطلاعات استانداری گلستان در آیین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان، ضمن تبریک به دکتر دهقانی، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان و آرزوی توفیق برای ایشان عنوان کرد به جهت گرفتن نتیجه مطلوب تر باید تعامل بین دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان مانند گذشته با دستگاههای اجرایی استان بویژه دانشگاه های استان بیشتر شود. وی در ادامه هدف اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور را کاربردی کردن علم عنوان نمود. مهندس قدمنان گفت: نیاز امروز جامعه رفع بیکاری است که این امر با آموزش دانشجویان همراه با مهارت و ارتباط دانشگاه ها با مراکز صنعتی قابل پیگیری است.  ایشان همچنین افزود: دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان با توجه به نیاز های استان رشته های بومی را برای رفع نیاز استان تدوین و طراحی کند. وی در پایان از زحمات دکتر برزعلی تشکر و برای ایشان آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون نمود.  

در این نشست دکتر برزعلی، سرپرست سابق دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان، با اشاره به بیان شیوای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرمودند:"مجموعه‌ای که برای ایجاد اشتغال در کشور کار می‌کند، باید مثل اتاق جنگِ دوران دفاع مقدّس که شب و روز نمی‌شناخت، کار کند" عنوان کرد بنده از همان ابتدای این مسئولیت رویکرد مدیریت جهادی را در این مسیر انتخاب کردم و در ذیل آن مدیریت دانش بنیان و مدیریت مشارکتی که از توصیه های استاندار بود و نقش رهبری و راهبردی برای فعالیت های دانشگاه که بتواند دانشگاه را در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حوزه های علم و فناوری و اقتصاد مقاومتی کمک کند. دکتر برزعلی، ضمن تشکر از زحمات مدیران گذشته دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان در جهت توسعه و توانمندی هرچه بیشتر دانشگاه گزارشی از مجموعه فعالیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان در دوران تصدی این مسئولیت عنوان کردند. ایشان در پایان با ابراز خرسندی از انتخاب دکتر دهقانی به عنوان سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان برای ایشان آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون نمودند.

دکتر امیراحمد دهقانی، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان، در این مراسم ضمن تسلیت اربعین اباعبدالحسین(ع) از زحمات دکتر برزعلی قدردانی نمودند. ایشان با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی اولین و بزرگترین دانشگاه مهارتی کشور از همان بدو تاسیس می باشد. عنوان کرد: تربیت نیروی متخصص از وظایف اصلی این دانشگاه می باشد که این امر با محوریت قرار دادن آموزش مهارتی قابل اجرا است. ایشان همچنین افزودند: هدف ایجاد اشتغال و کارآفرینی است، نیل به جایگاه دانشگاه نسل سوم که هم مورد تائید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و دولت است. وی در ادامه با توجه به سند آمایش سرزمینی استان گفت در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان باید رشته های طراحی و تدوین شودکه بتواند نیازهای استان را برطرف کند و با بومی سازی و نوشتن سرفصل های کاربردی و مهارتی باعث توسعه و رشد استان شود. ایشان همجنین با اشاره به برنامه ششم توسعه و جایگا ویژه آموزش های مهارتی در آن گفت: دکتر امید، ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور،  اشاره داشتند که دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند در زمینه آموزش های مهارتی نقش خیلی فعال داشته باشد. و این لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است و توسعه پایدار کشور در داشتن نیروهای متخصص و کارامد است. وی در پایان عنوان کرد با کمک مسئولین استان در راستای تحقق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص اقتصاد مقاومتی حرکت خواهیم کرد.

در این مراسم دکتر بدری، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی-کاربردی کشور ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دکتر برزعلی عنوان کرد: بعضی از ظرفیت های خفته در استان با تلاش و همت دانشگاه جامع علمی کاربردی احیا شده است . ایشان وظیفه اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی را تربیت نیروهای کارآمد و متخصص عنوان کرد. وی گفت: برای تحقق اهداف کلان دانشگاه درجهت آموزش­های مهارتی، نهایت سعی و تلاش خود را به کار بگیرید و اهتمام ویژه­ای در انجام برنامه‌ریزی و تلاش برای کیفیت بخشی به فعالیت‌های مهارت محور مراکز آموزش علمی‌کاربردی استان، نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های مراکز و ارزیابی مستمر فعالیت‌های آنها در چارچوب سیاست‌های ابلاغی و ارائه برنامه‌های تحول گرا و مهارت افزا،ظرفیت سازی برای گسترش آموزش‌های عالی مهارتی، فنی و پودمانی مورد نیاز منطقه داشته باشید. ایشان در پایان با اهدای حکم دکتر دهقانی، به عنوان سرپرست واحد استانی گلستان برای ایشان آرزوی موفقیت نمود.


نظر شما :