Aryanic
  • هجدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات  از
  • رشته های پذیرش کارشناسی مهرماه 96
  • کاربرگ های آموزشی
  • ارتباط با ریاست
  • مجموعه قوانین و مقررات آموزشی
  • استانداری گلستان
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > برگزاری رویداد ایده تاب دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان

 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری رویداد ایده تاب دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان

برگزاری رویداد ایده تاب دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان

رویداد ایده­تاب دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان با موضوع گردشگری و صنایع دستی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، در طی روزهای 5 لغایت 7 بهمن ماه 95 با حضور 170 دانشجو، معاونین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، نمایندگان پارک علمی و فناوری استان گلستان، معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی استان گلستان، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، اعضای شورای اسلامی شهر گرگان، جمعی از اساتید کارآفرینی، مسئولین دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی، دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای پذیرایی بین­راهی، جامعه مهمان­پذیرداران، صندوق کارآفرینی امید و رؤسای مراکز آموزش علمی-کاربردی استان گلستان آغاز گردید. لازم به ذکر است از هفته پژوهش سال 95 (آذرماه) ستاد استانی و ستاد اجرایی این رویداد تشکیل و جلسات متعددی را در واحد استانی جهت احساء نیازهای ارگانها و  اجرای هرچه با شکوه­تر این رویداد برگزار نمودند.

در این رویداد کارآفرینی چهار روزه 42 ایده از سوی شرکت کنندگان ارائه گردید که هر یک از ایده­پردازان ظرف مدت یک دقیقه ایده­های خود را ارائه نمودند که از این بین، 11 ایده به عنوان ایده برگزیده توسط کلیه شرکت­کنندگان رای­گیری و انتخاب گردید. در ادامه نفرات حائز  ایده های برگزیده از بین بقیه تیم ها عضوگیری نمودند. سپس به منظور پرورش ایده برای تیم ها کارگاه­های آموزشی، کارآفرینی، بوم کسب و کار، کار تیمی و نحوه تدوین طرح کسب و کار به صورت عملی برگزار و در نهایت تدوین طرح کسب و کار مربوطه با راهنمایی اساتید زبده کارآفرینی صورت پذیرفت. در پایان هر یک از 11 تیم در مدت 5 دقیقه ایده خود را رائه داده و سه ایده برتر از بین 11 ایده برگزیده توسط کمیته داوران انتخاب شدند که به این سه ایده برتر علاوه بر اهداء جوایز و گواهی نامه، معرفی به پارک علم و فناوری جهت عضویت در مرکز رشد بدون طی کردن مراحل اداری صورت پذیرفت.

شایان ذکر است این رویداد در مرکز آموزش علمی-کاربردی خانه کارگر برگزار شد و اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، سازمان فناوری، ارتباطات و اطلاعات استان گلستان، پارک علم و فناوری استان گلستان، موسسه اعتباری کاسپین، هتل کانیار، IPNET، مرکز آموزش علمی-کاربردی هلال احمر استان گلستان، خوشه فراورده های لبنی گلستان و سیمای کهن جزو حامیان این رویداد بودند.

 

 


١٢:١١ - شنبه ٩ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٢٥٨٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٨٢